Často kladené otázky

Co je to Candle Warmer?

Candle Warmer je elektrické zařízení, které zahřívá a rozpouští vonné svíčky a uvolňuje jejich vůni bez hořícího plamínku. Candle Warmers jsou rychlou, bezpečnou a čistou alternativou, jak si doma užít vonné svíčky.

Scroll

Jak Candle Warmer funguje?

Máme více typů Candle Warmers, ale princip je vždy stejný. Postavte svíčku pod lampičku či do lucerny a nahoře umístěná speciální halogenová žárovka rozpustí vosk, který uvolní vůni do prostoru v řádu několika desítek minut. Žárovka se navíc postará o decentní světlo v interiéru a vytvoří hezkou atmosféru.

Proč bych měl(a) používat Candle Warmer?

Značka Candle Warmers je originál již od roku 2001, nekupujte levné kopie. Naše lampy a lucerny jsou patentované se zárukou kvality a správné funkčnosti. Rozpouštějí vonné svíčky čistě a bezpečně - bez plamene, sazí a kouře.

Musí být svíčka ve sklenici?

Ano, ujistěte se, že používáte pouze svíčky ve sklenici. Candle Warmers nemohou být použity na svíčky, které nemají pevný obal - například votivní svíčky. Takové by se roztekly do výrobku.

Je klasické pálení svíček minulostí?

Použití Candle Warmers je ve světě stále populárnější, o tom svědčí růst jejich prodeje. Nenahrazují oblíbené klasické pálení knotem s neopakovatelnou atmosférou hořícího plamínku, ale jsou praktickým doplňkem pro chvíle, kdy potřebujeme bezpečnou a čistou alternativu použití vonných svíček. Třeba v přítomnosti dětí a zvířat, v místech s protipožárními čidly nebo v případech, kdy je nutné nechat svíčku bez dozoru.

Jak dlouhá je šňůra Candle Warmers?

Zhruba dva metry, přesněji 167 cm.

Může Candle Warmer svíčku rozbít?

Naše Candle Warmers byly testovány a schváleny v souladu s přísnými bezpečnostními pravidly, kdy při použití s kvalitními svíčkami ve sklenicích nedochází k jejich prasknutí ani rozbití. Nemůžeme však garantovat, že každá značka svíček používá vysoce kvalitní sklo bez skrytých vad. Chcete-li si být jisti, zda můžete Candle Warmers používat, kontaktujte výrobce svíček.

Jak dlouho vydrží žárovka?

1 000 až 1 500 hodin. Nedoporučujeme zapínat lampu či lucernu jen na 5 minut, to zkrátí životnost žárovky.

Můžu si žárovku koupit v běžném obchodě či hobby marketu?

Ne, žárovky v našich lampách a lucernách jsou jiného typu - mají tenké vlákno, soustředěné přímo do hrdla svíčky. Běžné žárovky z obchodů mají vlákno s širším osvitem, který by svíčku nerozpustil.

Jak poznám, že je třeba svíčku vyměnit?

Na rozdíl od pálení svíčky se při rozpouštění pomocí Candle Warmers vosk svíčky nevypálí (objemově ho neubývá). Po opakovaném rozpouštění se proto stane, že svíčka produkuje méně vůně. V tu chvíli jednoduše vylijte rozpuštěnou vrstvu vosku do plechové nebo skleněné nádoby a dejte do odpadu. Zbytek nerozpuštěné svíčky je připraven vydat ze sebe další "porci" vůně. Jakmile po čase opět přestane vonět, je třeba svíčku vyměnit.